Horse Care 10

644 644 560 Kč bez DPH Ušetříte: 0 % = -644
25 kg balení
+ -
akce
bez obsahu ovsa
zdraví žaludku
lesk a kondice
funkce svalů
trávící vlastnosti FOS kvasnice
vlákniny a tuk

Krmivo se speciálním složením pro koně se sklony k nadměrné tvorbě žaludeční kyseliny nebo ke ztuhlosti svalů.

Vysoký obsah tuků a lehce stravitelná vláknina kombinovaná s nízkým obsahem škrobu k optimální funkci žaludku a svalů.

Kůň se vyvinul tak, že jí málo, ale často. Tento stravovací návyk zajišťuje pravidelnou tvorbu slin, které pomáhají neutralizovat žaludeční kyseliny. Při ustájení koně je velice důležité poskytovat zvířatům dostatek kvalitní píce a krmiv s nízkým obsahem škrobu, aby se jejich žaludek udržoval v dobrém zdravotním stavu a nedocházelo k nadměrné tvorbě žaludeční kyseliny.

Ztuhlost a bolest svalů se často vyskytuje u výkonnostních koní. V této souvislosti se doporučuje jim umožnit co nejvíce volného pohybu a zajistit jim stravu s vysokým podílem píce a nízkým obsahem škrobu, což přispívá k dobrému zdraví svalů a lepší výkonnosti.

  • PŘIROZENÉ REGULÁTORY KYSELOSTI působí jako protiváha žaludeční kyseliny
  • SNÍŽENÝ OBSAH ŠKROBU / VYŠŠÍ OBSAH TUKŮ podporující přirozenou rovnováhu pH
  • VYSOCE STRAVITELNÉ VLÁKNINY a přidané tuky zvyšují obsah stravitelné energie a vytrvalost nutnou k výkonu bez přítomnosti cukru
  • PRŮBĚŽNÉ UVOLŇOVÁNÍ ENERGIE je výsledkem jedinečné kombinace vysoce stravitelných vláknin a obilnin, jež slouží jako rozmanité zdroje energie umožňující její řízené uvolňování
  • TRÁVÍCÍ VLASTNOSTI fruktooligosacharidů (FOS) a droždí. FOS jsou přirozeným zdrojem potravy pro prospěšné bakterie vyskytující se v rozsáhlém tenkém střevě koně, jenž jim pomáhá v růstu a zachování zdraví. Droždí napomáhá trávení vláknin a vstřebávání živin.
  • PODPORA KONDICE - vylepšené složení krmiva prokazatelně zlepšuje a udržuje kondici sportovního koně. Speciální kombinace vitamínů, minerálů, vysoce stravitelných bílkovin a přírodních tuků zajišťuje výborný stav kůže a vynikající vzhled koně.

Doporučujeme krmit několikrát denně, nejlépe ve 3-4 dávkách. Vždy zároveň poskytujte koni kvalitní píci a umožňujte mu co nejčastější pohyb. Více informací vám poskytne některý z členů našeho týmu, případně je naleznete na stránkách www.redmills.com

Více než 80 vítězů Gr. 1 v minulém roce. Ti všichni jsou krmeni po celém světě krmivy značky Connolly’s RED MILLS. Krmiva s obsahem vysoce stravitelné vlákniny ověřené trenéry na celém světě. Průběžné uvolňování energie podporující vysokou výkonnost koní v tréninku a silné zátěži.

Jen s kvalitním krmivem umožníte vašemu koni dosáhnout jeho plný potenciál, který vede k vašemu úspěchu. V krmivech Connolly’s RED MILLS se používají výhradně velmi výživné suroviny včetně obilnin, vysoce hodnotných vláknin a přírodních tuků. Krmiva Connolly’s RED MILLS jsou celozrnná, což je pro zdraví a výkonnost koně velmi důležité. Spolu s energií vyžaduje dostihový kůň dobré a snadno stravitelné bílkoviny, přirozený obsah tuků a aminokyselin. Bílkoviny jsou pro dostihového koně naprosto nepostradatelné. Jsou nezbytné pro správnou funkci svalů, šlach, cév a kopyt. Bílkoviny přispívají k tvorbě a opravě tělové tkáně a přenosu kyslíku v těle.

Díky spolupráci s veterinární klinikou v Dublinu a experty na výživu jsou k výrobě používány nejmodernější technologické postupy v oblasti výživy a zpracování. Všechna krmiva Connolly’s RED MILLS prošla tepelnou úpravou a tím zaručují maximální využití látek při trávení v žaludku koně. Vyvážený poměr vysoce stravitelné vlákniny, vitamínů, minerálů, přírodních tuků a bílkovin je nezbytný pro zdraví a maximální výkon koně v dostihu nebo tréninku. Téměř každý významný dostih na světě již v historii vyhrál kůň krmený čistou výživou RED MILLS.

Inovativnost, čerstvost a testování výrobků olympijskými metodami přináší úspěch v podobě vítezství. Koně jako Harzand, Almanzor, Galileo, Golden Horn, Isfahan, Cademuir, Hello Sanctoc jsou toho důkazem.

Connolly’s RED MILLS je dynymická, moderně řízená společnost s více než stoletou historií. Základem jejich úspěchu vždy byla orientace na výzkum, vývoj a inovace nových produktů s využitím jednoho z technicky nejvyspělejších výrobních závodů na světě s vlastní laboratoří. Connolly’s RED MILLS byl jeden z prvních výrobců krmiva na světě, který ověřuje jakkost výrobků a výskyt přirozeně se vyskytujících zakázaných látek. Vzorky produktů se testují na přítomnost sedmi zakázaných látek: kofeinu, theobrominu, morfinu, hordeninu, atropinu, skopolaminu a lupininu.

Nutrient Fresh Management Systém (NFMS) Systém řízení k zajištění čerstvosti živin vám garantuje po dobu 12 měsíců čerstvost krmiva. Tento patentovaný systém sedmi vrstev přirozené ochrany krmiva je ojedinělí na světě a díky tomu se rovná garantované čerstvosti jako při výrobě a zaručuje výživové hodnoty pro koně.

Složení (v sestupném pořadí, dle hmotnosti)

Řepné řízky, slupky ze sójových bobů (1), ječmen, krmná pšenice, travní moučka, třtinová melasa, kukuřice, extrudované sójové boby (plnotučné) (1), sójový olej (1), extrahovaná slunečnicová semena, směs minerálů a vitamínů, fosforečnan vápenatý, chlorid sodný (sůl), uhličitan vápenatý (vápenná moučka), oxid hořečnatý (1).(1) vyrobeno z geneticky upravených sójových bobů

Nutriční analýza

Obsažené látky % složení
Bílkoviny 10 %
Tuky 5,5 %
Vláknina 13 %
Popel 7 %
Měď 50 mg/kg
Vitamín A 15000 IU/kg
Obsažené látky % složení
Vitamín D 2000 IU/kg
Vitamín E 200 IU/kg
Vápník 1,1 %
Fosfor 0,6 %
Vlhkost (Max) 14 %
Stravitelná energie 11,8 MJ/kg

Krmné dávky pro

Aktivita Míra zátěže Krmivo Seno
klid až lehká zátěž 0,4 - 1,6 kg 4,5 kg
lehká až střední zátěž 1,6 - 2,7 kg 4,5 kg
střední až těžká zátěž 2,7 - 3,6 kg 4,5 kg
těžká zátěž 3,6 - 4,5 kg 4,5 kg
Aktivita Míra zátěže Krmivo Seno
klid až lehká zátěž 0,5 - 1,7 kg 6 kg
lehká až střední zátěž 1,7 - 3,2 kg 6 kg
střední až těžká zátěž 3,2 - 4,5 kg 6 kg
těžká zátěž 4,5 - 5,5 kg 6 kg
Aktivita Míra zátěže Krmivo Seno
klid až lehká zátěž 1,0 - 2,2 kg 7,5 kg
lehká až střední zátěž 2,2 - 3,7 kg 7,5 kg
střední až těžká zátěž 3,7 - 5,0 kg 7,5 kg
těžká zátěž 5,0 - 7,0 kg 7,5 kg
Aktivita Míra zátěže Krmivo Seno
klid až lehká zátěž 1,5 - 2,7 kg 9 kg
lehká až střední zátěž 2,7 - 4,7 kg 9 kg
střední až těžká zátěž 4,7 - 7,0 kg 9 kg
těžká zátěž 7,0 - 8,5 kg 9 kg